Přihlásit

České dráhy rozdělily ze své nadace 400 tisíc korun zraněným zaměstnancům

Post Title

 České dráhy rozdělily ze své nadace 400 000 Kč zaměstnancům, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u Perninku a u Českého Brodu. Jde o první příspěvek z nově založeného fondu. Vlastní sbírku pro zraněné kolegy uspořádali v minulých týdnech i samotní zaměstnanci.

České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily v červenci vlastní nadační fond, jehož prostřednictvím chtějí podporovat železničáře, kteří utrpěli úraz při službě a dostali se do finanční nouze.

První příspěvek putoval na pomoc zraněným zaměstnancům z dvou červencových nehod. Finanční podporu dostala i rodina strojvedoucího, který při střetu u Českého Brodu zemřel. "Rozdělili jsme všechny prostředky, které dárci poslali pod variabilními symboly právě pro tyto konkrétní případy, a k nim jsme zhruba stejnou částku ještě přidali ze společného účtu," uvedl šéf státního dopravce Václav Nebeský.

Sbírky i nadále pokračují. Fond umožňuje přispět na konkrétní případ, kdy dárci platbu označí daným variabilním symbolem. Základem fondu jsou podle drah vklady zakládajících společností doplněné dary zaměstnanců i ostatních zájemců. Další příspěvky, o kterých rozhoduje správní rada fondu, dráhy vyplatí zřejmě v listopadu.

V červenci se na tuzemské železnici stalo několik velkých nehod. Nejtragičtější byl v červenci střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém zemřeli dva lidé. Další tragická nehoda se v polovině července stala u Českého Brodu, kde narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby. V obou případech šlo o vlaky Českých drah.

Zdroj: Dopravní noviny

Další zprávy