Přihlásit

Představení nových lokomotiv TRAXX

Post Title

21. listopadu 2019 si vedení společnosti ČD Cargo mělo v německém Kasselu možnost prohlédnout první dvě nové lokomotivy TRAXX MS 3. Lokomotivy jsou součástí desetikusové série vyráběné na základě smlouvy ze srpna loňského roku. První lokomotiva bude ke zkouškám do České republiky převezena v následujících týdnech.

Delegaci ČD Cargo vedli Zdeněk Škvařil, člen představenstva odpovědný za provoz a Martin Šimek, finanční ředitel. Lokomotivy si měli možnost prohlédnout i člen dozorčí rady Radek Nekola a David Votroubek, člen prezidia Federace strojvedoucích.

Jsem příjemně překvapen postupem výroby nových elektrických lokomotiv,“ uvedl Zdeněk Škvařil a dodal: „Je nám ctí, že budeme prvním dopravcem, který tuto moderní interoperabilní lokomotivu nasadí v České republice na své nákladní vlaky.

Jsme velmi rádi, že oslavujeme tento důležitý milník s tak velkou delegací klíčových zúčastněných stran,“ řekl Michael Fohrer, prezident pro region střední a východní Evropy a Izraele firmy Bombardier Transportation. „Nyní podnikáme závěrečné kroky k dokončení lokomotiv - a těšíme se na jejich zavedení do pravidelného provozu s pomocí ČD Cargo.

Další zprávy