Přihlásit

RŽD Logistics a ČD Cargo podepsaly dohodu o projektech mezinárodního tranzitu

Post Title

19.4. - Největší operátor multimodální logistiky ve Společenství nezávislých států a Pobaltí RŽD Logistics uzavřel s ČD Cargo dohodu o dlouhodobé spolupráci v železniční přepravě v Eurasii a přípravě společných logistických projektů v mezinárodním tranzitu. Memorandum podepsali předseda představenstva ŘZD Logistics Vjačeslav Valentik a člen představenstva ČD Cargo Bohumil Rampula na odborném veletrhu TransRussia 2019, který se konal tento týden v Moskvě.

Obě strany se dohodly na posílení spolupráce při vývoji dopravních služeb s vysokým rozvojovým potenciálem na mezinárodním logistickém trhu, a to včetně kontejnerové přepravy a společného marketingového výzkumu v železniční nákladní dopravě.

„Rychlý rozvoj mezinárodního tranzitu zahrnuje účast více dopravců a logistických podniků z různých zemí. Máme společný zájem podílet se na tomto globálním projektu. Česká republika leží v srdci Evropy, což z ní činí velmi příznivý dopravní a překladový uzel pro tranzitní zboží do téměř všech destinací v Evropské unii a dále - v České republice je pohodlné konsolidovat zásilky pro další přepravu směrem na východ. Jsem přesvědčen, že ČD Cargo bude spolehlivým partnerem RŽD Logistics v Evropě,” uvedl Vjačeslav Valentik.

Akciová společnost RŽD Logistics byla založena 19. listopadu 2010 jako specializovaná logistická složka holdingu ruských státních drah RŽD. Společnost poskytuje širokou paletu spolehlivých služeb jako jsou skladování, přeprava a spedice zboží po celém světě, optimalizace zásobovacích řetězců, komplexní logistické služby pro výrobní závody a kontejnerová přeprava. RŽD Logistics provozuje 33 zastoupení a poboček v Ruské federaci a pět dceřiných společností a společných podniků v zahraničí. Firma zaměstnává kolem tisícovky pracovníků.

www.rzdlog.com

Zdroj: Dopravní noviny

Další zprávy