Přihlásit

Novým šéfem ČD Cargo se stal dosavadní výkonný ředitel Tomáš Tóth

Post Title

Novým předsedou představenstva nákladního dopravce ČD Cargo se stal Tomáš Tóth, dosavadní výkonný ředitel firmy. V čele nahradil Ivana Bednárika, který je nyní šéfem mateřské skupiny České dráhy. Upozornil na to server zdopravy.cz, ČTK to následně potvrdil mluvčí ČD Robert Pagan.


Tótha v pátek nejprve zvolila valná hromada do představenstva, jehož členové ho následně zvolili za svého předsedu. V ČD Cargo Tóth působí od roku 2007, kdy začínal jako nákupčí zásobování. Postupně se vypracoval až na post výkonného ředitele, kterým byl posledního dva a půl roku. Tótha jako svého možného nástupce už dříve označil i Bednárik.


„Po velkých propadech objemů přeprav v souvislosti s pandemií covidu-19 se chceme již v příštím roce vrátit zpět do černých čísel, pokračovat v investicích do obnovy a udržitelnosti kolejových vozidel, držet pozice na českém trhu a posilovat roli ČD Cargo v Evropě,“ řekl serveru Tóth.


Personální změny by měly vést ke snížení počtu lidí ve vedení firmy. Jednotlivé sektory by si měly mezi sebou přerozdělit dosavadní členové. „Máme silný tým provozních kolegů, ekonomů i obchodníků. Pokračujeme ve spolupráci,“ dodal Tóth.


ČD Cargo posledních šest let vedl Ivan Bednárik. Ten ovšem byl ve čtvrtek zvolen novým šéfem Českých drah, které si od něj slibují posílení v době krize. Nákladní dopravce pod jeho vedením v posledních letech zaznamenával stamilionové zisky, v posledním pololetí však i ČD Cargo kvůli krizi utržilo ztrátu 44 milionů korun.


Zdroj: ČT24

Další zprávy